Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » VOJVODINA » Cirkus liga

Page 7 of 7 [ 69 posts ] Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Author Message
 Post subject: Re: CIRKUS KUP PREDIKTOR
 Post Posted: December 19th, 2016, 1:42 pm 
Cirkus titula (1), Cirkus Kup (1)

Da li treba nekom da crtam zašto je moj stav postao oštriji nego ranije. Upravo zbog ove situacije koje trenutno igramo u kupu. Najviše me je nerviralo kako se lako prelazilo preko one greške u tipovanju za koju sam rekao da je glupost još negde na početku. Ali pošto to niko nije shvatao ozbiljno e pa morao je neko. Zašto postoje moderatori ili administatori e to su upravo oni koji zaista treba da odlučuju o igri. Znači oni su ti koji treba da predlažu i da prave igru. Mi ovde pravimo neku demokratiju što je uredu ali jako se zloupotrebljava sa konrektnim ucenjivanjima da se neće igrati ako se ne izbace neke stvari ili ako se uvde nešto itd. Da bi ja bio fer mora i Mika i Đoka da budu na istoj talesnoj dužini.

Upravo ovo i jeste igra i onda mi nije jasno zašto svaki put se traži dlaka u jajetu, i dolazi se do one fraze "previše je komplikovano". Zašto se ne šansa ovoj ideji. Kroz kup smo probavali što šta pa nikom ne smeta ali eto ovo smeta. Ako je to samo igra zar nije logično da se pravila igre nauče a ne odma komplikovano je i nećemo tako da igramo. Ali zato ćemo da igramo takmičenje koje aposlutno nema nikakve veze sa ciljom ovog topika koji je ako se ne varam sprdnja na našu ligu. Mi se ovde kanda sprdamo na ligu šampiona jer koristimo isti sistem kao i za prvobitnu igru. Trebali smo onda Real i Barsu da stavimo kao CZV i PAR pa da sprdnja bude komplenta.

Vidim pršte predlozi samo tako a ja posle napadan koji jedini predlaže nešto. Ovo sa ligom šampiona je ne održivo. Da li ćemo ovo igrati i dogodine. Najveća glupost u svemu jeste to biranje parova i mogu reći da su bili pogrešni. Najbolji primer je zadnje kolo gde je preskočen meč Real - Dortmund a recimo uvršten meč PSV - Rostov. Poslednja 2 kola su bili dibidus sa parovima i to ne sme da se događaja. Ceo sistem nije dovoljno razmatran. Eto dođemo mi do finala tog takmičenja i pošto nema parova ajde da igramo lige petice predpostavljam da će se i tu birati parovi pošto ih ima previše. Predlgo kao da nije razmatran i donesen je na frku. I sad smo mi napadai tj konrektno ja koji je stavio na razmatranje igru 6 meseci u napred gde je svaka tačka razmatrana do detalja. Ali ne najlakše je biti hajter.

Post Posted: December 19th, 2016, 2:26 pm 

Evo odlučili smo se na mali kompromis. Sveli smo igru na 3 vrste tipova.

Tačan rezultat = 5 bodova
Ukupan broj golova = 2 boda
Fiks = 1 bod

Pošto gađanje samog rezultata rezultira nekih do 2 pogodtka po duelu od strane jednog takmičara i pošto ukupan broj golova takođe teško pogoditi igra će se svoditi na pogađanje fiksova. Jedina mana ovog jeste upravo jedino pravilo koje imamo a to je prepisivanje.

Post Posted: December 19th, 2016, 3:11 pm 

salamanka wrote:
tako je......nije regularno brate da sodestorm tipuje protiv mene i pobedi me a posle protiv ansa,matica i drugih ne tipuje navodim imena kao primer ....mozda je slucajno ,ne kazem da nije bilo utakmica gde nisam imao protvnika,ali iskreno mislim da ovaj deo prvenstva tih nije bilo ni jedna pa ni u kupu...ja razbijem mozak sta da stavim a u zadnjem kolu ljudi nisu ni tipovali i automatski dozvolili mojim protvnicima da me preskoce....nije da mi ne smeta,ali da se pogresno ne razumem,koja je svrha onda tipovanja ako se ovo desava ..nije regularno kapis...a kazna moze da bude samo brisanje rezultata,pa samim tim bi se izjednacio sa ostalim,ne ja nego svi....ako mogu da odvojim deset min da odem na sajt i iscitam neku vest,ako sam se prihvatio igre onda cu posotvati i organizatora i ostale ucesnike ...toliko od mene....ne kazem da nema slucajeva gde se zaboravi da tipuje ali sankcija mora da bude ta i nikakva druga ..cenim da ne mozes da ispratis sve rezultate i sva desavanja ..ozbiljno ti navodim primer moj,koji mi je zasmetao...tako da sam cvrsto doneo odluku ukoliko se moj predlog ne usvoji..onda mene nema u tim takmicenjima..odnosno ispostovacu ovo do kraja... u pocetku me jesi opominjao i nove clanove prihvatam za tipovanje ali stare,nema opravdanja....i hvala nomadu koji me je u par navrata opomenuo za tipove da li nisam dobro tipovao...ali i sam sam rekao da sam u guzvi ali zbog postovanja prema drugim igrao sam i igracu do kraja ....nije mi problem cirkus kup kao cirkus kup,da li je to ovaj sistem,smeta mi liga samipoina i sistem,prihvatljiv mi je i maticev predlog,ali sve igram ako igraju svi i odnose se prema takmicenju posteno i fer...ukoliko neko igra preko klinca onda neka ne igra...eto ..p.s. ako si u n.sadu za vikend sam tamo samo ne znam koliko imam vremena

Eto, sad se i ja osećam direktno prozvanim od strane gosn Salamanke, pošto sam ga između ostalih i ja pretekao u poslednjem kolu aktuelnog Cikus kupa. Doduše pobedom, al taj deo priče se (ne)svesno prenebegava i prećutkuje.
Stoik, znaš i sam da ja takođe zagovaram priču o prvenstvu tipovanja, poput Salamanke, Slanobarca i još ponekog iz karavana. Neznam da li se sećaš da sam predlagao i to, da se sankcioniše onaj ko je trebao prvi da tipuje, a da to nije učinio u za to predviđenom roku!? Predložio sam vam tada, da se korišćenje dvoznaka da onome ko ima prvenstvo tipovanja, pa ako to ne učini u za to predviđenom roku, po kazni gubi pravo na dvoznak (koje se tada, u vidu ustupka, automatski prenosi na njegovog protivnika). Takođe sam vam predlagao da se svi rezultati igrača koji nije odigrao minimum 51%(gledajući iz ove perspektive, možda već na polusezoni) susreta u potpunosti brišu, pa da se samim tim dobije za nijansu regularnije prvenstvo. Nažalost, nije bilo sluha za te predloge... najgore od svega je to, da se to prvenstvo tipovanja ukinulo već kada je takmičenje počelo, što je po meni veliki presedan, i ozbiljan iskorak ka neregularnosti. Svoje nezadovoljstvo i revolt, tom i takvom odlukom, sam odmah izneo. Rekoh tada, da ću pokušati da dovršim započeto prvenstvo, kako ne bih baš ja(bolje rečeno-moji stavovi) bio taj "kamen razdora". Danas, kada su vreme i događaji pokazali da sam bio u pravu, ne vidim ni najmanji povod, za to da se i dogodine upustim u ovakvu ili sličnu avanturu!?
Gosn Salamanka, nismo Slanobarac i ja krivi što Clash nije tipovao u poslednjem kolu Cirkus kupa. Nisam ja kriv ni za to što si sakupio samo 8(osam) bodova u tom istom kupu, pa da ni posle mog odustajanja(pre samog žreba za nokaut fazu) ne možeš da uletiš ni kao jedan od dvojice najboljih drugoplasiranih takmičara. Kao što i sam možeš da zaključiš, meni je bilo važno da učestvujem, a ne da pobedim. Nije greh ni pobediti, al nema slasti u tome, kad se pri tom prave neke nekorektne i nadasve zlonamerne insinuacije na moj račun... :oops:
Veruj mi, da sem stoika, koga sam tek nedavno imao čast i privilegiju da upoznam, nikog drugog sa foruma ne poznajem. Nemam pojma je li Clash neki stvaran lik, ili samo jedna od mnogih filijala - nekoga, kome je ovo ipak nešto više od igre. Još manje mi je poznato, zašto taj isti Clash nije u poslednjem kolu tipovao protiv Slanobarca...doduše, ruku u vatru dajem, da nema ni trunke Slanobarčeve "zasluge", za nekorektan postupak njegovog protivnika.
Salamanka, prijatelju(nadam se da mi dozvoljavaš da te tako oslovim), kao što iz priloženog vidiš, nisam od onih koji hoće dalje po svaku cenu, bez obzira na žrtve i posledice. Nisam osoba bez skrupula, niti vičan nekim zakulisanim radnjama. Mislim da znam da čitam i između redova, tako da ne mogu da se ponašam ni po sistemu:"Psi laju, dok karavani prolaze". Možda su moja moralna načela demode, ali ih se ja držim ko pijan plota, pošto su mi čist obraz i savest važniji od bilo čega na svetu. :nazdravlje:
Code:
Stoik, možda bi ovu prepisku trebalo prebaciti u za to odgovarajući topik.

Post Posted: December 19th, 2016, 4:31 pm 
A(d)min / Cirkus titula (1), Cirkus Kup (0)

soderstorm wrote:
Da li treba nekom da crtam zašto je moj stav postao oštriji nego ranije.

Kako se to ponašaš??? Još nam nisi pojasnio koje si sve prognoze menjao u toku igre, stigli smo tek do broja 2, a ovde omalovažavaš sve učesnike u raspravi? I kojim pravom pominješ sve što se tiče aktuelne šeme za Cirkus Kup kada ti je bilo ispod časti da ga vodiš i sam određuješ parove i sistem takmičenja i to još uz moju svesrdnu pomoć i da biraš sam saradnike? I sam si pobegao od odgovornosti kad je trebalo da preuzmeš sve na sebe, a sada ti se ne sviđa kako to neko drugi vodi. I ne samo Cirkus Kup, već i prvenstvo! Ni odgovore na pitanja ne daješ jer ti ne idu u prilog, a ovamo... Na šta ovo liči? U čemu je tvoj problem? Jel razumeš da se ovde ni ne javljaju ljudi jer je komunikacija sa tobom neizvodljiva, ne vodi nikuda. Zacrtao si nešto i smatraš da svi treba da se povinujemo tome, a kad čuješ kritiku na predlog osećaš se lično prozvanim, pogođenim, napadnutim... i što je najbolje to sve si osetio još dok smo komunicirali sa Maticmaticem. Odakle ti uopšte povod za sve ovo što radiš??? Mnogo pitanja tu ima, a svi od reda čekamo još odgovore i za izmenu prognoza...

P.S. Nomade, uvršten je tvoj predlog na početku prvenstva da se onome koji ne tipuje više od polovine utakmica do plej ofa obrišu svi rezultati. A što se tiče promene pravila u toku igre, slažem se. Napisao sam i tada na početku da je nekorektno prema svima da se menja nešto tako krucijalno u sred igre. Ali i za to je trebalo odgovor da da neko drugi, mnogo, mnoooogo zaslužniji ;)

Post Posted: December 19th, 2016, 8:13 pm 

nomade ne prozivam tebe licno i nemam nista sa tim cak i ne znam ko je bio u toj grupi,tj nasoj grupi..kada sam video rezulatate celog zadnjeg kola kupa i video da tipuje nas nekolicina zapitao sam se cemu sve vodi. stojik ne znam o kom mecu pricas sa ansom ...i da zahtevam .....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! necu i ne mogu da se nerviram zbog ove igre ili raspravke sa ljudima eejjj zbog igre......ja sam odlucio sta cu uraditi sledece sezone i razmisliti pri slanju onog cirkuzanta pri prijavi za takmicenje ..igru cu u prvenstvu ispostovati do kraja ,i cekati predloge i pravila igara koje budu na raspolaganju ...pozz lepo se odmarajte u pauzi prvenstva

Post Posted: December 20th, 2016, 10:48 pm 

Stoik wrote:
Ako već postavljaš neke uslove, zar ne misliš da bi trebalo da budeš poslednji koji će to da uradi? ;) Ističem pre svega ono tipovanje s Ans_filijalom. A čak i kada bi malo razmislio o tome ko tipuje ko ne... pogledaj samo statistiku onih koji nisu tipovali u toku prethodnih sezona. I sad kad bi krenuli tom logikom, koliko bi nas ostalo? Jel to cilj? Tebi kao i Soderstormu ovo dođe mnogo više od igre, zar ne?

Сви ти типови моје филијале, тј мене са Саламанком су били спрдња на сва ова догађања у вишем циркусу.
Нисам никада имао доказе да још неко има филијале осим мене али сам сто пута рекао да се сами јаве.
Када сам приметио да је Матицматиц типовао сам против себе, тај пост се променио сам од себе а ја остао без одговора. :mrgreen:
Зато ни не желим да се упуштам у даље расправе о неким правилима и глупостима.
Нису битна правила, битно је да људи схвате да је ово само игра а не да газе до титуле као близанци!

Post Posted: December 22nd, 2016, 12:07 am 

Nemeštanje čega ovoga. Partizan i Zvezda igraju za pare jer im titula to donosi šta konrektno nama ovo donosi. Sigurno ne ideš gradom i hvališ se ej osvojio sam Cirkus ligu. Svi bi te gledai ono šta priča ovaj ludak.

Ajde malo da se držimo teme. Igrali smo ex-yu lige, igrali smo našu prvu ligu sad igramo i ligu šampiona. Jednostavno ne ide. Dajte nešto konretno što bi mogli da zadržimo nešto što može da traje kao i cirkus liga.

Post Posted: December 22nd, 2016, 12:43 am 

soderstorm wrote:
Ajde malo da se držimo teme.

:shock:

Post Posted: December 22nd, 2016, 2:58 am 

soderstorm wrote:
Nemeštanje čega ovoga. Partizan i Zvezda igraju za pare jer im titula to donosi šta konrektno nama ovo donosi. Sigurno ne ideš gradom i hvališ se ej osvojio sam Cirkus ligu. Svi bi te gledai ono šta priča ovaj ludak.

Па ја сигурно не намештам, не мењам ја типовања и шта ти ја знам.
И опет понављам по хиљадити пут, једино је моја филијала јавно призната!

Page 7 of 7 [ 69 posts ] Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Board index » VOJVODINA » Cirkus liga