Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

1/4 finale Kupa: FK Crvena zvezda - FK Vojvodina 1:3 (0:1)

+3

Veličina teksta:

Petom uzastopnom pobedom na Crvenom zvezdom, a prvom tek u osamnaestom odmeravanju snaga u okviru Kup takmičenja, koje traje već tačno pola veka, Vojvodina se plasirala u 1/2 finale Kupa Srbije gde će je čekati Jagodina, OFK Beograd ili Spartak.
kup1 4

Glavni sudija: Boško Jovanetić.
Strelci: Mrđa 73. (Crvena zvezda), Kaluđerović 10. Alivodić 58. Škuletić 71. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Mijailović, Gogić (Crvena zvezda), Radoja (Vojvodina).

FK Crvena Zvezda: Bajković, Petković, Krneta, Arauho, Mijailović, Gogić, Milijaš, Kasalica (Dauda), Ninković (Savićević), Milunović (Pečnik), Mrđa.

FK Vojvodina: Žakula, Vulićević, Đurić, Vuković, Nastić, Radoja, Vranješ (Tumbasević), Poletanović (Vukčević), Alivodić, Kaluđerović (Gaćinović), Škuletić.

Po osamnasti put u okviru kup takmičenja se Vojvodina namerila na Crvenu zvezdu i tek nakon pola veka prvi put joj nanela poraz vredan plasmana u 1/2 finale. Samo jedanput su Novosađani u dosadašnjim mečevima uspeli da prebrode beogradsku crveno-belu prepreku i to u prvom meču u sezoni 1962/63. nakon izvođenja jedanaesteraca. Večerašnja pobeda je utoliko vrednija i što je ostvarena u Beogradu, a sumirajući međusobne rezultate iz poslednje dve godine ovo je peta uzastopna pobeda „Voše“! Do nje su došli pogocima Kaluđerovića, Alivodića i Škuletića, a počasni pogodak za Beograđane postigao je nekadašnji kapiten Novosađana Dragan Mrđa.

Prvi od četiri pogotka i jedini u prvom delu meča došao je relativno rano, još u fazi ispitivanja protivnika. Vojvodina je veći daleko veći deo napada koncentrisala na desnu stranu preko Novopazarsko-Raške veze, Alivodića i Vulićevića, da bi nakon prve ozbiljnije u 10. minuti Kaluđeroviću ostavljeno dovoljno prostora da dovede svoj tim u vođstvo. On je na ivici kaznenog prostora prvo varkom izbacio dvojicu čuvara, a potom pogodio suprotni gornji ugao. Uistinu, Bajković je uspeo da dohvati loptu, ali nedovoljno da joj skrene put ka golu – 0:1.

Prednost je mogao da duplira Škuletić, samo dve minute kasnije kada je izašao neometan ispred Bajkovića. Napadač Novosađana je uspeo da zaobiđe golmana Crvene zvezde, ali je pritom otišao suviše u stranu, što je dalo dovoljno vremena Araunhu da se namesti ispred napadača plavih i izblokira šut.

Domaćin je teško dolazio do prilika, a svoje šanse je tražio i preko Milijaševih slobodnih udaraca. Jednu takvu je imao u 21. minuti, kada je na iznenađenje Žakule šutirao pored živog zida u njegov bliži ugao. Ipak, bio je za malo neprecizan.

Jalovi napadi domaćih su se nastavili do kraja poluvremena, ali ozbiljnijih prilika nije bilo, pa se minimalnom prednošću gostiju otišlo na odmor. A kako su počeli prvi deo igre, igrači u plavoj opremi su nastavili i u drugom. Nakon samo trinaest minuta nastavka Alivodić je odreagovao na jednu odbijenu loptu i volejem sa ivice kaznenog prostora prosledio loptu po drugi put iza leđa golmana Bajkovića – 0:2.

Ako je spram viđene igre do tada i postojala kakva dilema oko poslednjeg učesnika 1/2 finala Kupa Srbije, nju je razrešio Škuletić u 71. minuti susreta, kada je Bajković po treći put bio primoran da izvadi loptu iz svoje mreže. Glavni deo posla obavio je Poletanović sa polovine igrališta. Krneta i Araunho su očekivali da će vezista Novosađana usmeriti na bok prema Vulićeviću, što je navelo Araunha da pohita ka kapitenu gostiju i ostavi dovoljno prostora između njega i drugog centralnog beka. Vešto je tu nameru prozreo Poletanović prosledivši loptu ka Škuletiću između poslednjih igrača odbrane, a u duelu jedan na jedan ovoga puta je napadač Vojvodine bio uspešniji – 0:3.

Visoku prednost uspeo je tek toliko da ublaži pogotkom Mrđa u 73. minuti susreta nakon centaršuta Mijailovića i dodavanja Milijaša – 1:3.

Interesantniju zavšnicu je mogao da učini bivši kapiten Novosađana da je kojimslučajem šutem sa distance pet minuta kasnije umesto stative po drugi put savladao Žakulu. Pak, domaći igrači su do sledeće velike prilike čekali 87. minut. Tada je Krneta čistu povratnu loptu poslao iz šesnaesterca preko željenog mesta. Prethodno je u 82. minuti Škuletić mogao da povisi rezultat glavom nakon kornera, ali je Bajković ovoga puta odlično intervenisao i boksovao loptu, koja bi se sigurno pod prečku zakucala po četvrti put u njegovoj mreži.

Kada se večeras poslednji put začula pištaljka glavnog arbitra iz Užica hladno decembarsko veče su zagrejali igrači i navijači Vojvodine, koji su veliku pobedu zajedno proslavljali ispred južne tribine. Iako nije viđena kvalitetna fudbalska predstava, Novosađani su pružili bolju partiju, iskoristili svoje jače strane i stigli do željene pobede koja im, kao i prethodne godine, otvara lakši put do trofeja. Podsetimo, ni tada u završnici nije bilo ekipa Partizana i Crvene zvezde, a žreb će Novosađanima udeliti jednog od preostala tri tima preko koga će u dvomeču potražiti novo finale Kupa. Pored Vojvodine u igri su još Jagodina, aktuelni branilac trofeja, OFK Beograd, tim koga su crveno-beli prethodne godine u 1/2 finalu eliminisali i subotički Spartak, koji je eliminisao ekipu Partizana.

Novi meč na istom mestu Crvena zvezda i Vojvodina će odigrati na istom mestu. Ovoga puta u okviru 15. kola Jelen Superlige, čime će spustiti zavesu na jesenji deo šampionata.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 07 decembar 2013
  • Pisao: Stoik
15. kolo: FK Crvena zvezda - FK Vojvodina 2:1 (0:1)
  • 23 maj 2013
Bata za MONDO: Zvezdo, kud ne reče ranije?

Kroz hodnike vremena (615)
Obaveštavam vas sve da će do kraja godine trenutni izgled sajta ostati...
nomad > 16.08.2017 18:16:16

РАСПАД - Куд плови овај брод ? (218)
Stoik > 15.08.2017 6:23:15

Razni novinski tekstovi, intervjui, televizija... (3999)
Malo smo se zaigrali sad da vidimo i posledice. E sad je...
soderstorm > 15.08.2017 3:18:15

Utakmice FK Vojvodina u Superligi (7)
Kul... Pritisak je izvršen i ajd sad da vidimo da li Mažić...
Stoik > 14.08.2017 5:06:14

Sve je lepo dok se ne priča o njihovoj odgovornosti, pa zato......

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA