Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:2 (0:1)

0

Veličina teksta:

Crveno-beli slavili u Beogradu protiv aktuelnog šampiona, čime su mu se revanširali za poraz u prvom delu prvenstva i pri tom učinili mnogo interesantniju trku za šampionsku titulu.

022kolo

Glavni su
dija: Milorad Mažić.
Strelci: Jojić 82. (Partizan); Abubakar 43. Alivodić 56. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Ostojić, Mitrović (Partizan), Đurić (Vojvodina).

FK Partizan: Stojković, Pauljević, Ostojić, Ivanović, Lazevski, Smiljanić, Luka (Ninković), Jojić, Brašanac (Silva), Šćepović (Kojić), Mitrović.

FK
Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Đurić, Ađuru, Vranješ (Kosović), Radoja, Alivodić, Abubakar, Katai (Poletanović).

Derbi meč 22. kola pripao je pulenima Nebojše Vignjevića, čime su se crveno-beli revanširali aktuelnom šampionu za poraz u prvom delu šampionata. Trka za šampionsku titulu je sada postala poprilično neizvesna, ali ono što je najbitnije za Novosađane jeste da su u dobroj formi pred revanš meč polufinala kupa Srbije, gde će na Karaburmi braniti gol prednosti. Dvanaestom pobedom u prvenstvu fudbaleri Vojvodine su sakupili četrdesečetiri boda i sada za drugoplasiranom Crvenom zvezdom zaostaju samo tri boda. U odličnoj partiji na topčiderskom brdu pre svih istakao se igrom i pogotom Abubakar, da bi prelepim pogotkom Alivodić doneo Novosađanima nedostižnih dva gola prednosti.

Abubakar se u finišu prvog poluvremena prošetao odrbanom domaćih nadomak kaznenog prostora, da bi se potom neometan stuštio prema golmanu Stojkoviću, koga je iz neposredne blizine matirao - 0:1. Ovom prednošću su gosti otišli na odmor, ali su je vrlo brzo, u 56. minuti duplirali. Katastrofalnu grešku Pauljevića iskoristio je Alivodić majstorskim udarcem iz prve sa dvadesetpet metara pogodivši gornji desni ugao skamenjenog Stojkovića - 2:0.

Konačan rezultat postavio je Jojić u 82. minuti šutem sa dvadeset metara - 1:2. Čini se da je Supić mogao bolje da interveniše u ovoj situaciji, ali je sa druge strane golman Novosađana zaustavio šuteve Šćepovića u 49. i 53. minuti. Gosti su imali sreće i u 61. minuti kada je strelac jedinog pogotka za aktuelnog šampiona pogodio stativu, a trebalo bi istaći da je napadaču Partizana samo tri minute pre nego što je Abubakar zatresao mrežu poništen pogodak zbog ofsajda.

Sa druge strane iako je Partizan imao konstantnu inicijativu crveno-beli su svoje šanse vrebali iz prikrajka i dobrim kombinovanjem na sredini terena i ubacivanjem iza leđa odbrane crno-belih pravili dosta pometnje u odbrambenim redovima domaćih. Vojvodina pored postignutih golova nije imala izglednije prilike, ali i te koje je iskoristila su bile dovoljne za petu pobedu ovog proleća, koja joj daje realne šanse da se bori za vicešampionsku titulu. Nju su poslednji put osvojili u dramatičnom finišu prvenstva pre četiri godine.

U narednom kolu Vojvodina dočekuje užičku Slobodu. Meč je zakazan za subotu u 19h i njega će, poput večrašnjeg duela, direktno prenositi TV Arena sport. Vignjevićevim pulenima nakon toga predstoji mnogo važniji duel na Karaburmi, kada će probati da se šesti put u istoriji plasiraju u finale nacionalnog kupa.

video  RTV IZVEŠTAJ   |   FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 05 april 2014
  • Pisao: Stoik
22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:1 (0:0)
  • 09 novembar 2013
13. kolo (omladinci): FK Partizan - FK Vojvodina 1:4 (1:1)

Kroz hodnike vremena (615)
Obaveštavam vas sve da će do kraja godine trenutni izgled sajta ostati...
nomad > 16.08.2017 18:16:16

РАСПАД - Куд плови овај брод ? (218)
Stoik > 15.08.2017 6:23:15

Razni novinski tekstovi, intervjui, televizija... (3999)
Malo smo se zaigrali sad da vidimo i posledice. E sad je...
soderstorm > 15.08.2017 3:18:15

Utakmice FK Vojvodina u Superligi (7)
Kul... Pritisak je izvršen i ajd sad da vidimo da li Mažić...
Stoik > 14.08.2017 5:06:14

Sve je lepo dok se ne priča o njihovoj odgovornosti, pa zato......

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA