Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.
Potvrdite lozinku *
E-mail *
Potvrdite e-mail *

silueta  O nama

1/2 finale plej-ofa 01. meč: OK Crvena zvezda - OK Vojvodina 3:1 (27:25; 23:25; 25:22; 25:17)

0

Veličina teksta:

Uprkos dobroj igri u prva tri seta Novosađani osvojili samo jedan i isustili dobru priliku, koja im se ukazala na startu polufinalne serije sa favorizovanom Crvenom zvezdom.

plej of polufinale 01 mec

Sudije: Dragutić Ćuk i Anđelko Popović.

OK Crvena zvezda: Okolić, Perić, Stoilović 17, Gmitrović, Koprivica, Milutinović 5, Jakovljević 16, Mitić 10, D. Petković 21, Ćelić 6, Buculjević, Vujić (libero).

OK Vojvodina NS seme: Čubrilo 12, Martinović 13, Roljić 4, Veselinović 8, Katić, Vrban 3, Živanović, Brzaković, V. Petković 1, Luburić 19, M. Stanković 7, Kapur (libero).

U prvoj utakmici polufinalne serije plej ofa za odbojkaše između prošlogodišnjih finalista Crvene zvezde i Vojvodine slavili su Beograđani. Uprkos i neprijatnoj činjenici po ekipu Nikole Salatića, koja je večeras doživela deveti uzastopni poraz od svog rivala, Novosađani su ušli mnogo bolje u meč. Poveli su sa 2:6, da bi potom nastupio preokret do 9:7. Crveno-beli su ponovo stigli do prednosti od 16:19, ali su domaći to vrlo brzo anulirali, pa se ušlo u neizvesnu završnicu prvog seta. Spretniji i srećniji bili su domaći igrači, koji su ga osvojili rezultatom 27:25.

I u drugom setu su Salatićevi puleni igrali dobro, imali prednost od 12:16 i 15:20, da bi Crvena zvezda tu prednost anulirala baš kao i u prvom setu (21:21). Ipak, za razliku od prvog drugi set je pripao Salatićevim pulenima, koji su u završnici bili koncentrisaniji (23:25).

Otpor Novosađana splasnuo je sredinom trećeg seta kod rezultata 14:14. Domaći igrači su osvojili naredna tri poena, primorali Salatića da nakon tehničkog tajm-auta zatraži još jedan i praktino tu razliku održali do kraja seta, koji su priveli u svoju korist (22:25). Ni ulazak Stankovića umesto Veselinovića nije doneo promenu u igri gostiju, koji su potpuno dekoncentrisano ušli u četvrti set. Izabranici Duška Nikolića su to vešto iskoristili i stigli do nedostižne prednosti od 10:4 i 17:9. Kapitalnu zalihu poena su održali do kraja četvrtog seta (25:17), čime su za nešto manje od dva sata igre stigli do prve pobede u polufinalnoj seriji plej ofa.

Naredni meč je na programu za četiri dana, takođe u sportskom centru Šumice.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 06 april 2014
  • Pisao: Stoik
Finale plej-ofa 01. meč: OK Crvena zvezda – OK Vojvodina 3:0 (25:20; 25:21; 25:21)
  • 27 decembar 2013
1/4 finale Kupa, revanš: OK Crvena zvezda - OK Vojvodina 3:0 (25:20; 25:15; 25:23)
  • 19 novembar 2013
Izvučeni parovi 1/4 finala Kupa Srbije
  • 28 mart 2013
1/2 finale plej-ofa 03. meč: OK Vojvodina - OK Crvena zvezda 2:3 (22:25; 25:22; 17:25; 25:13; 9:15)