Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

02. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona: RK Vojvodina - RK Motor 24:36 (11:17)

0

Veličina teksta:

Ukrajinski Motor zaustavio Novosađane nadomak Lige šampiona. Uprkos porazu Rnićevi izabranici će nastaviti takmičenje u okviru trećeg kola EHF.

002kolo kvalifikacije za ligu sampiona

Sedmerci: Vojvodina 0 (0), Motor 1 (1).
Isključenja: Vojvodina 10, Motor 8 minuta.
Crveni karton: Gurkovski 43. (Motor).

RK Vojvodina: Kocić, Radišić 2, Elezović 5, Barišić 1, Veselinov, Mirković 3, Perović, Pušica 3, Pilipović 2, Todorović 4, Nikolić 1, Marjanac 2, Šipka, Stanković 1, Holpert, Ćurković.

RK Motor: Štohl, Kubatko 2, Skopincev 5, Ševelev 1, Aflitulin 6, Gurkovski, Kamanjin 1, Kurilenko, Žuk, Semikov, Ostrouško 11, Onufrijenko 7, Cap, Citou, Burka 3, Košovi.

Nakon iscrpljujućeg meča sa austrijskim Alfa Hardom Novosađani su se namerili na znatno jačeg Motora iz Zaporožja, koji je visokom pobedom obezbedio učešće u Ligi šampiona, dok će Vojvodina takmičenje na evropskoj sceni nastaviti od trećeg kola EHF takmičenja.

Ukrajinski tim, nije nepoznat crveno-belima. Pre dve godine su se ove dve ekipe sastale u okviru 1/16 finala Kupa pobednika kupova, kada je Vojvodina, radi smanjenja ukupnih troškova odlučila da obe utakmice odigra na gostujućem terenu. Motor je i kao i večeras bio bolji od crveno-belih i slavio u oba susreta (26:30 i 19:35).

Iako su se iz tabora Novosađana potajno nadali da bi mogli da naprave podvig i eliminišu Klub sa višestruko bogatijim budžetom, to se večeras nije dogodilo. Vojvodina je pretrpela visok poraz od čak dvanaest golova razlike, maltene skoro koliko je postigao najefikasniji igrač meča Ostrouško (11).

Ukrajinski Motor je upalio motore i od samog početka stigao do vođstva, koje je iz minuta u minut povećavao, pa su na odmor otišli sa šest pogodaka prednosti (17:11), a do dvocifrene razlike su stigli petnaest minuta pre kraja susreta. Ni tu se nisu zaustavili gosti, te su u 57. minuti stekli i najveću prednost, od čak 14 golova (35:21), a sve što su uspeli izabranici Momira Rnića u samom finišu meča jeste da ublaže poraz na svega 12 golova. Tačku na večerašnje slabije izdanje crveno-belih u kome su dopustili protivniku da ih čak sedam puta matira iz kontranapada, ne uknjiživši pritom ni jedan na svom kontu, stavio je kapiten Radišić za konačnih 36:24.

Uprkos večerašnjem porazu Vojvodina će nastaviti takmičenje na evropskoj sceni, a već u sredu ih očekuje duel u Aleksincu sa Partizanom u okviru superkupa Srbije. Izabranici Momira Rnića su dve nedelje ranije savladali crno-bele, osvojivši na taj način po prvi put pehar na memorijalnom turniru Bogdan Rodić, a još jedan duel ih očekuje već narednog vikenda, kada će se u Beogradu sastati u okviru prvog kola SEHA lige.